|
Oferta
|
ALPHA DOG
 
Gatunek: dramat, sensacyjny
Reżyser: Nick Cassavetes
Produkcja: USA 2006
Czas trwania: 120 minut
Aktorzy:
Justin Timberlake, Bruce Willis, Sharon Stone, Emile Hirsch, Ben Foster, Anton Yelchin
|
Opis:
W kinach od 2 maja 2008
"Alpha Dog" to oparty na faktach dramat kryminalny (USA, 2007) w reżyserii Nicka Cassavetesa o porwaniu i morderstwie 15-letniego Nicholasa Markowitza przez młodociany gang narkotykowy słynnego Jesse'go Jamesa z Kalifornii.
Rozgrywający się w listopadzie 1999 roku (prawdziwe morderstwo miało miejsce w sierpniu 2000) "Alpha Dog" opowiada historię Johnny'ego Truelove'a (Emile Hirsch), młodego dilera z Claremont w Kalifornii.
W wieku 19 lat chłopak ma już posiadłość i samochody. Grono lojalnych przyjaciół nie odstępuje go na krok. Pośród nich są Frankie Ballenbacher (Justin Timberlake) - jego prawa ręka i Elvis Schmidt (Shawn Hatosy), który by spłacić swe długi u kumpla pełni w jego willi rolę gospodyni domowej i jest przez to obiektem ciągłych kpin kolegów, którzy uważają go za frajera. Ojciec Johnny'ego (Bruce Willis) zaopatruje całą grupę w marihuanę, którą Johnny równie chętnie pali, co sprzedaje innym dzieciakom.
Pewnego dnia Johnny pokłóci się z Jake'iem, dorywczym dystrybutorem i znajomym z imprez. W serii aktów odwetowych pomiędzy zwaśnionymi dilerami ofiarą padnie 15-letni Zach, przyrodni brat Jake'a, który stanie się zakładnikiem gangu Johnny'ego. |
|
|
|